Çocuklarda Beslenme

Çocuklarda Beslenme

Okuldan Gelen Çocuğa Ara Beslenme Şart!

cocuk-ara-beslenme

Çocuklar sürekli aynı tarz beslenmekten sıkılabilir bu açıdan ara beslenmeyi ve atıştırmalıkları çeşitlendirmek gerekmektedir. Özellikle okul yemekleri protein içeriği açısından zayıf ise veya çocuk yemek seçiyor ise yemek yemeği isteyeceği için çocuğa sevebileceği tarifler üretmek gerekmektedir.

Çocuğunuzu Kanserden Koruyun

dengeli-ve-saglikli-bir-beslenme-duzeni-ile-cocugunuzu-kanserden-koruyun

Kanserin oluşumuna neden olan etmenler arasında beslenme gösterilmektedir. Kanserden korunma ise ancak ona neden olan faktörlerin belirlenmesi ve bu belirlenen faktörlerden uzak bir yaşam ile mümkün olabilmektedir.

Okul Çağındaki Çocukların Bilişsel Gelişimi İçin Besinler

okul-cagindaki-cocuklarin-bilissel-gelisimi-icin-besinler

Beslenme çocuklarda beyin gelişimini ve dolayısı ile bilişsel gelişimi etkileyen birçok etmenden biridir. Bu etmenler; genetik ve çevre olarak ikiye ayrılır ve beslenme beyin ile bilişsel gelişimi etkileyen biyolojik çevrenin bir kısmını oluşturur.

Okul Çantasında Bulunması Gereken Besinler

okul-cantasinda-bulunmasi-gereken-besinler

Okul çağı çocuklarının oldukça aktif oldukları ve gelişimlerinin en yüksek düzeyde seyrettiği düşünülerek gereksinimleri karşılayacak hem besleyici değeri yüksek hem de çocukların severek tüketebileceği gıdalarla beslenmesi gerekir.

Okul Çağındaki Çocuklarda Fiziksel Aktivite Zamanı

okul-cagindaki-cocuklarda-fiziksel-aktivite-zamani

Her ne kadar çocukların doğal olarak aktif oldukları düşünülse de, son yıllarda çocukların aktivite katılımları, televizyon izleme, video oyunları oynama ve bilgisayar kullanma gibi sedanter aktivitelerdeki artışlar nedenleri ile azalmaktadır.

Emziklilik Dönemi Beslenme ve Kilo Kontrolü

emziklilik-donemi-beslenme-ve-kilo-kontrolu

Emziklilik süreci yoğun geçen gebelik sonrasında annenin en çok rahatlamaya stresini atmaya bebeği ile güzel vakit geçirmeye alışacağı günler olarak görülse de ilk zamanları belki de anneyi en çok yoran dönemleridir.

Kış Aylarında Çocuk Beslenmesi

kis-aylarinda-hamile-beslenme

Soğuk havalarla birlikte çocuklarda kış hastalıklarının da görülme sıklığı arttı. Ani ısı değişiklikleri halsizlik, baş ağrısı ve yorgunluğa neden olurken; grip, soğuk algınlığı, bronşit gibi pek çok hastalık da yaygınlaştı.