Kadınlarda Beslenme

Kadınlarda Beslenme

Bel Çevrenizdeki Yağlardan Şikayetçiyseniz…

bel-cevresi-yaglanma

“ Bel çevrem kalınlaştı, göbeğim yağlandı, kilo veriyorum fakat göbeğim hiç gitmiyor ” gibi cümleler kilo sorunu olan – olmayan herkesin yaşadığı ve şikâyet ettiği dönemlerde dilden düşmeyen cümlelerdir. Kalıcı tedavinin diyet tedavisi olduğu kabul edilmesi gereken bu tip yağlanma, aslında birçok kronik hastalığın oluşmasında etkin bir rol oynamaktadır.

Şok Diyetler Selülite Neden Oluyor mu?

Vücutta dokusu yağ, kas ve kemik dokusundan oluşmaktadır. Yaş arttıkça vücut yağ dokusu fizyolojik olarak artmaktadır. Fakat çocukluk çağlarından itibaren kilo sorunu yaşamış kişilerde, 30-40 kilo ve üzerinde kilo vermiş bireylerde cinsiyet gözetmeksizin sarkma ve çatlak daha sık görülmektedir.

Doğum Sonrası Fazla Kilolar Ne Zaman Verilir?

dogum-yapan-anneler-fazla-kilolarini-ne-zaman-vermeye-baslar

Annelerin aklındaki en önemli sorulardan biri “ ne zaman kilo verebileceğim ” dir. Gebeliğinde fazla kilo alan anneler hamileliğin ilk 4 ayını atlattıktan sonra toparlanma dönemi sonrası diyet yapmaya başlayabilirler. Önemli olan uygulanan diyetin içeriğidir.

Çalışan Kadınlarda Kilo Kaygısı

Çalışan kadınların en büyük korkularından birisi de kilo almaktır. Bir taraftan yorucu iş temposu, bir taraftan ev ve var ise çocukların bakımı aynı zamanda çevresel koşullara ayak uydurma… Birbirini takip eden yoğun tempolu günler yaşam şeklinin oluşmasına neden olur.

Menopoz ve Beslenme

menapoz-ve-beslenme

Menapoz doğurganlık yeteneğinin kaybolduğu dönemdir. Bütün kadınlar bu özel dönemi yaşarlar. Şişman kadınlarda daha erken olmakla birlikte menapoz yaşı 48- 55 olarak belirtilmektedir. Menapoz dönemde sağlıklı beslenme, düzenli fiziksel aktivite yapma ve ek olarak tıbbi tedavi çok önem kazanmaktadır.